Дългия готов с „испанката“, иска само финал на Делвино

• Home
  • Дългия готов с „испанката“, иска само финал на Делвино

ГОТОВИ СМЕ с автомобила, остават само дреболии по ремонта“, категорично заяви днес пред сайта с новините в българския автомобилен спорт пилотът на АРА Моторспорт Стефан Стоев (на снимката). Неговият испански Силвър Кар EF-10 бе хитът сред участващите автомобили в Мемориал Валери Великов преди 9 дни. Там обаче, за съжаление на Дългия, той не успя да финишира заради строшеното каре на „испанката“ още в първия манш, за което нямаше резерва и отпадна от класирането на началното за годината състезание. „След като се прибрахме, веднага разглобихме колата, огледахме какво още ще ни трябва, направихме уточненията и поръчахме резервната част и в четвъртъка започнахме“, допълва Стоев. Неговият автомобил претърпя авария още на около 400 м. от старта под Кьошковете в Шумен, където в изкуствения шикан преди първия ляв завой карето се чупи. „Ако имахме резервната част и този проблем бе станал в квалификациите, лесно се оправяхме на място в сервизния парк, но…“, уточнява габровецът. Така сега Стефан Стоев е изправен пред най-тежкото от шампионата състезание тази събота и неделя в Благоевград. Причината е, че от всички трасета на останалите кръгове в първенството на планинските изкачвания, трасето до Делвино е най-неравното и най-малко подходящото за Силвър Кар EF-10. „Ще търся опит от това състезание и за мен там [в Благоевград] ще искам финал – допълва пилотът. Стоев е първия пилот, който кара двуместен състезателен автомобил, професионално подготвен в Испания специално според изискванията за тази дисциплина и хомологиран по всички регулации на Международната федерация по автомобилен спорт (ФИА). По време на трите квалификации в съботата от Мемориал Валери Великов, Силвър Кар EF-10 събираше на старта поне половин дузина мениджъри и тройно повече пилоти, за които „испанката“ още преди Шумен, се бе превърнала в хита на това състезание.

снимка: рафал-даниел христов
ВСИЧКИ ИСКАТ ДА ВИДЯТ „ИСПАНКАТА“… След три квалификации Стоев и EF-10 при обратния ред на стартиране в състезанието заеха 3-ото място в колоната.