Ангелов с победа, на етап от рекорда на Стайков за 2017 г.

• Home
  • Ангелов с победа, на етап от рекорда на Стайков за 2017 г.

ТРИТЕ ДНИ на Монбат Рали Сливен може да следите както обикновено на специализирания сайт за резултати от българските автомобилни състезания – ТУК.

ДВАМАТА СЪСТЕЗАТЕЛИ на Мегапорт Рейсинг – Мирослав Ангелов/Еди Сивов (Шкода Фабия R5, на снимката) записаха третата си победа за два месеца, след като днес спечелиха 38-ото издание на Монбат Рали Сливен. Това е второто спечелено рали след това в Твърдица и третото състезание през сезона, заедно със спринта в Дряново, в което екипажът печелят първите места в рамките само на 70 дни. Двамата изминаха дистанцията от 427.09 км и 11-те скоростни етапа (обща дължина от 172.27 км) за 1.35:14.5 ч., печелейки 10 от специалните изпитания. Единственият загубен етап екипажът регистрира при преминаването на 23.84-километровата Ичера вчера, където бяха победени от варненците Йордан Атанасов/Янаки Янакиев (АРТ Рейсинг Тим, Мицубиши Лансър Ево 9) и това попречи на победителите да повторят рекорда на Пламен Стайков/Давид Кварацхелия от миналото лято, когато в националната конкуренция те спечелиха всичките 13 етапа. Лидерите в шампионата взеха максимум точки от класирането си в Сливен, допълниха ги с бонусите за първите места в подреждането на двата дни. И тъй като Монбат Рали Сливен е с най-високия коефициент на трудност през годината (1.6), Ангелов/Сивов прибавят към спечелените 41 т. точките от Твърдица още 62.4 т. (25+14), допълвайки ги с 5 т. от победата в последното за деня изпитание – пауърстейджа. Така те се откъсват от преследвачите с голям аванс, ставайки първият екипаж, преминал стотицата – 108.4 т.

снимка за rallyxpress
СЛЕД ДРЯНОВО И ТВЪРДИЦА… Сега и Монбат Рали Сливен влезе в списъка на поледите на екипажа на Мегапорт Рейсинг.

Втори, на 3:12.8 мин, са Йордан Атанасов/Янаки Янакиев (АРТ Рейсинг Тим, Мицубиши Лансър Ево 9), чийто механици днес постигнаха рекордно време от 10 мин. при смяната на повредения заден диференциал на колата, спасявайки по този начин шансовете на варненските състезатели в шампионата. Трети, след много сериозна битка с прекия конкурент за втора поредна година са вицешампионите за миналия сезон – Григор Григоров/Петър Сивов (Григоров Рейсинг), които успяха да удържат позицията си пред действащите първенци на страната от Марина Моторспорт Тихомир Стратиев/Добрин Борисов.

ВЪПРЕКИ ВСИЧКИ ПРОБЛЕМИ… Заради бързината и майсторството на екипа на АРТ Рейсинг Тим Йордан Атанасов и Янаки Янакиев запазиха втората позиция в генералното класиране. Григоров/Сивов-старши завършиха с общо време от 1.38:51.9 ч., като разликата със следващите ги Стратиев/Борисов днес стигна до 3:37.4 мин. Атаката му във финалните 21 километра бе повече насочена към бетониране на третото място в генералното класиране, отколкото опит да измести състезателите на АРТ Рейсинг Тим от втората им позиция.

Мирослав Ангелов/Еди Сивов (Мегапорт Рейсинг, Шкода Фабия R5) 108.4 т., следвани от Григор Григоров/Петър Сивов (Григоров Рейсинг, Пежо 208 R2) 75, Йордан Атанасов/Янаки Янакиев (АРТ Рейсинг Тим, Мицубиши Лансър Ево 9) 73, Тихомир Стратиев/Добрин Борисов (Марина Моторспорт, Пежо 208 R2) 67, Антон Титов/Динко Георгиев (Мегапорт Рейсинг, Ситроен DS3 R3 Макс) 37.6, Георги Василев/Стефан Добрев (Дианел Рейсинг, Мицубиши Лансър Ево 9) 17 т., и др.

За Григоров участието в българския шампионат е добър начин за поддържане на форма между европейските състезания, в които той участва, още повече, че в Монбат Рали Сливен той стартира с трети пореден навигатор от началото на годината. Екипажите на Григоров и Стратиев са с Пежо 208 R2 и в спора за по предното място софиянецът не само запази темпото си от съботата, но и допълнително увеличи натиска в последните две отсечки – Моллова гора 2 (11.35 км) и Карандила 2 (10.18 км), опитвайки се да догони варненския автомобил. Най-добре класиралият се чуждестранен участник в 38-ото сливенско рали са турците Чакал/Кьолеоглу (Мицубиши Лансър Ево 9), които заеха 5-ото място в общото класиране, като на следващите ги Антон Титов/Динко Георгиев (Мегапорт Рейсинг, Ситроен DS3 R3 Макс) не достигнаха по-малко от 4 сек, за да прескочат гостите. Титов/Георгиев са и най-добре класиралият се екипаж в категорията RC3.

НОВ НАВИГАТОР И СТАРИ АМБИЦИИ… Тази комбинация изведе Григор Григоров до второто място във временното класиране на шампионата.

От стартиралите 34 екипажа до финала на площад Хаджи Димитър днес стигнаха 27 екипажа.