Ангелов/Сивов взимат втората титла, Иванов с малкия трофей

• Home
  • Ангелов/Сивов взимат втората титла, Иванов с малкия трофей

:: Генерално класиране: Мирослав Ангелов/Еди Сивов (Мегапорт Рейсинг, Шкода Фабия R5) 75 т., следвани от Георги Василев/Стефан Добрев (Дианел Рейсинг, Мицуиши Лансър Ево 9) 48, Динко Иванов/Живко Желев (Сара Загора, Ситроен С2 R2) 30 т., и др.
:: Общо класиране в група 2WD: Динко Иванов/Живко Желев (Сара Загора, Ситроен С2 R2) 65, Димитър Божилов/Христо Хистов (Дунев Рейсинг, Ситроен Саксо) 61, Александър Борисов (Жико-Моторспорт, Опел Тигра) 25 т., и др.

EКИПАЖЪТ НА МЕГАПОРТ Рейсинг Мирослав Ангелов и неговия навигатор Недялко (Еди) Сивов (на снимката) записаха имената си в аналите на българския автомобилен спорт днес, след като спечелиха финалния старт от шампионата по рали спринт, дублираха титлата си от ортодоксалната дисциплина и станаха първият екип, който печели и двете титли в един сезон. Без видимо напрежение екипажът записа очакваните 3 от 3 етапни победи в организираното от триклубието Булсим/Проспийд/Дианел Рейсинг спринтиране по трасето на Българка.

:: Класиранията на пилотите в текста са направени на база на неофициално годишно класира-

не на сайта

RallyXpress. Класира- нията ще станат официални едва, след като бъдат утвърдени от

УС на националната федерация.

„Много съм доволен, както се казва, направихме една нетипична тренировка тук във фактически триманшовото планинско Българка“, заяви за сайта с новините в българския автомобилен спорт третият официален шампион в дисциплината. В започналия вчера заплашително заснежен, мъглив и студен спринт, двамата със Сивов днес записаха на изсъхващите и слънчеви три трасета (26.56 км) общо време от 14:49.400 мин, изпреварвайки в общото подреждане завърналият се на трасетата шуменски екипаж Мартин Сурилов/Здравко Здравков (Стари столици, Мицубиши Лансър Ево 9, НС2) с 28.650 сек.

снимказа rallyxpress: свилен стефанов/сливен
8 НАЦИОНАЛНИ СТАРТА, 8 ПОБЕДИ, 2 ТИТЛИ… Еди Сивов и Мирослав Ангелов спечелиха абсолютно всичко в двата шампионата – за класически ралита и спринт, превръщайки се в първият български екипаж с две титли от ралитата в един сезон.

ВРЕМЕНАТА  за трите преминавания на скоростния етап Българка в двата негови дълги и единият му кратък вариант, както и общото неофициално класиране, можете да видите ТУК

На третото място в последното за сезона надбягване остана за местния екипаж Георги Василев/Стефан Добрев (Дианел Рейсинг, Мицубиши Лансър Ево 9), който обаче с точките си за третата позиция в общото подреждане и тези за  в клас НС2, го правят вицешампион за 2018 г. в спринта и първенец в класа. Сливналиите завършиха домашния спринт за 14:29.600 мин, 11.550 сек от шуменското Мицубиши. Следвайки предварително определената още след Вида схема на тактическо състезание в Сливен, особено в крайно несигурната метеорологична обстановка, лидерите в класирането на групата 2WD Динко Иванов/Живко Желев (Стара Загора, Ситроен С2 R2) 7-и в генералното класиране и 3-и от автомобилите с задвижващи колела – 16:17.690 мин.

Запазвайки 3-ото място в класирането на 2WD, на 9.630 сек от Христо Атанасов/Марин Иванов (Бултранс Рейсинг, Ситроен С2) и на 13.200 сек от победителите – Димитър Божилов/Христо Христов (Дунев Рейсинг, Ситроен Саксо), двамата заралии успяха да съхранят авантажа си пред софиянците и в класирането на категорията, и в RC4.